#19 E-Kitap | Juphy | AppSumo

1 Nisan 2021

Herkese selamlar,

  • Türkiye’nin ilk online SaaS Konferansı’nı geride bıraktık. Bizim için keyifli olduğu kadar verimli bir etkinlik oldu. Katılımcılarımıza ve destekleyen herkese teşekkür ederiz. Konferansın öğleden önceki seanslarına erişmek isteyenler buraya gidebilir; öğleden sonraki ücretli workshoplara erişim için ise bize Patreon’dan $5 destekte bulunabilirsiniz.
  • Bizi heyecanlandıran bir e-kitap projesine başlamaya karar verdiğimizi duyurmak istiyoruz. Bu projede, dijital ihracatın farklı alanlarını anlatmak istediğimiz, ekosistem paydaşlarının kitaplığında bulundurmak isteyebileceği bir değer sunmayı hedefliyoruz. Projede bize destek olmak isteyen gönüllü arkadaşlar bu formu doldurabilir.

Konferansa Dair Sayılar…

Kayıt olan kişi sayısı: 760

Aynı anda izleyen maksimum kişi sayısı: 285

Discord sunucumuza katılan kişi sayısı: 129

Online Haberler

Sosyal medya platformlarındaki destek taleplerini tek bir yerde toplayan Juphy, AppSumo kampanyasında 36 günde $170.000’a ulaştı

Eyüp İbişoğlu ve Osman Erdi Balcıoğlu, kendi çalıştıkları şirketlerde sosyal medya destek taleplerine yanıt sürelerinin çok uzun olduğunu fark etmeleri üzerine bu süreyi kısaltmak adına bir araya gelerek Juphy’i geliştiriyor. 

AppSumo Nedir? 

AppSumo, teknoloji girişimleriyle ortaklıklar kurma yoluyla dijital ürün ve servislerde nispeten daha uygun fiyat avantajlarını ömür boyu sunarak (lifetime deal) işinizi büyütmeyi hedefleyen bir platform.

2010 yılında Noah Kagan tarafından kurulan AppSumo, bugüne kadar startuplara $15 milyon yatırım yapılmasının önünü açtı ve müşterileri için $500 milyon tasarruf sağladı.

Juphy Nasıl Başardı?

Şirket, pazarın büyüklüğüne binaen, pazar payını farklılaştırmanın yolunun mutlak şeffaflıktan ve müşteri odaklı bir şirket yaratma becerisinden geçtiğine karar veriyor. Bir numaralı önceliği geri bildirimlere veren Juphy ekibi, müşterileri ile şirket arasında yakın bir ilişki kurmak adına güçlü bir topluluk oluşturmaya eğiliyor. Facebook’ta bir “Juphy Lovers” grubu oluşturan ekip, ürün yol haritasını da bir müşteri geri bildirim yönetim aracı olan Canny‘de herkese açık bir şekilde paylaşıyor; böylece Juphy’yi direkt kullanıcının kendisinden duyma fırsatına erişiyor.

Hepsi Bu Kadar Mı?

Ekip, daha iyi kararlar almak için Facebook grubu ve genel işleyiş konusunda işbirliği yapacak aktif üyelere ihtiyaçları olduğunu düşünerek teknolojik ürün severlerin ve deneyimli SaaS kullanıcılarının dikkatini çekmek için bir lifetime deal fiyatlandırma stratejisiyle AppSumo’ya başvurmaya karar veriyor. 

Juphy’yi açık pazarlama teknolojisi hayranları topluluğuna tanıtan bir Facebook grubu olan Martech Wise’ın desteğiyle Mart 2020 ve Ekim 2020’de iki kez ömür boyu abonelik kampanyası başlatan Juphy, AppSumo’daki birinci ve ikinci anlaşma kampanyalarında, 327 ücretli müşteri kazanıyor ve $35 bin gelir elde ediyor. Bu kampanya nerede başlatılıyor, websitesinde mi appsumo benzeri bir sitede mi?

Yatırım ve Ekip…

Bu sırada müşteri kazanmaya ve komünitesini büyütmeye devam eden Juphy geliştirme ekibi, geri bildirimler ile ürün üzerinde iyileştirmeler yapmaya devam ediyor. APY Ventures’tan bir tohum öncesi yatırım sağlayan ekip, ilk üç çalışanını işe alıyor ve pazarlama & destek ekibini de büyütmüş oluyor. 

G2 Crowd’da Yüksek Performans…

Tüm bu gelişmelerle birlikte Juphy müşterilerinden aldığı bildirimler sayesinde, SaaS firmaları için önemli bir inceleme sitesi olan G2’da Sosyal Müşteri Hizmetleri kategorisinde Yüksek Performanslı olarak derecelendiriliyor. 

AppSumo ile Anlaşmak…

Devamında AppSumo’nun deneyimli SaaS kullanıcılarından oluşan topluluğunun içgörülerinden yararlanmanın büyük bir şans olacağını düşünen Juphy ekibi, AppSumo’ya ulaşıyor ve kampanya için hazırlıklara başlıyor. Ekip, 36 gün boyunca 3136 kod satarak $170.000 gelir elde ediyor.

Bu arada: Juphy ekibi, AppSumo’da kampanya hazırlıkları aşaması ile ilgili daha fazla bilgi almak isteyenlere LinkedIn üzerinden ulaşmaları halinde yardımcı olmak istediklerini belirtiyor.

Canlı Yayın

7 Nisan saat 21:00’de Juphy kurucu ekibi ile gerçekleştireceğimiz canlı yayına davetlisiniz.

İleri Okuma

AppSumo üzerinden 1.200 farklı firmaya toplamda 1.600 kupon satan Vidyou’nun kurucu ortaklarından Gülay Mirzai’yi ağırladığımız podcast bölümünü buradan izleyebilirsiniz.

AppSumo’da Türkiye’den Çıkan Girişimler:

Sociality, Reply Button, UserGuiding.

AppSumo’nun Alternatifi Platformlar

1. StackSocial 

StackCommerce’in bir segmenti olan StackSocial, kurslar, teknik araçlar ve günlük kullanım için paketler sunuyor. Platform; Üretkenlik Araçları, iOS’a Özel veya Başlangıç ​​Odaklı gibi başlıklar altında kategorize ettiği dijital ürünlere odaklanıyor.

2. SaaS Mantra

Tanıtmaya değer bir ürünü belirledikten sonra, en iyi sunum için aracın yaratıcısı ile birlikte çalışan SaaS Mantra, #SupportTheFounder, #StandWithTheCustomer, #WinWinWin sloganlarını merkeze alan bir yazılım çözümü merkezi. Türkiye’den çıkan ve iş ihtiyaçlarınıza göre no-code araçlar geliştirmenizi sağlayan  Workiom da SaaS Mantra’da yer almıştı. Workiom CMO’su Çağlar Ekim ile yaptığımız podcast yayını için buraya.

3. Dealify 

Özellikle startup kurucuları, pazarlamacılar ve growth hackerların ilgilenebileceği yazılım anlaşmaları, teklifler ve indirimler sunan Dealify, online işletmelerin büyümesine odaklanıyor.

4. Pitchground

Pitchground, içerik oluşturuculara, ajanslara, tek başına çalışan girişimcilere ve işletmelere eğitimi merkeze alan yaklaşımıyla; çevrimiçi işlerini büyütmelerine yardımcı olmayı misyon ediniyor.

5. SaaSWiz

SaaS kurucusu ve lifetime deal arasında köprü olmak amacıyla çalışan SaaSWiz,  yeni kurulan şirketlere elde edebileceği avantaj potansiyelini en üst düzeye çıkarırken adil fiyatlandırma konusunda yardımcı olmayı ve böylelikle kazan-kazan durumu sunmayı taahhüt ediyor.

gazeteoksijen.com

İstanbul Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi ve TETFİT CEO’su Leyla Türker Şener  ekibiyle birlikte giyilebilir teknolojiler, robotik teknolojiler, sanal gerçeklik sistemleri, oyunlar, eğitim ve terapi üzerine çalışmalarıyla globale açılmayı hedefliyor. 

Giyilebilir teknolojiler şirketi TETFİT’in ürettiği BON44 adlı kulaklık, sesi kulak zarını kullanmadan kemikler üzerinden orta kulağa iletiyor. Spor yaparken veya trafikteyken kullanılabilen ürün, sanal asistanlara bağlanma özelliğine sahip.

Lansman

  • Mobile Action, 16 farklı reklam ağından rakiplerinizin reklam stratejisini keşfedebileceğiniz Ad Library’i duyurdu. Product Hunt tarafından öne çıkarılan ürün, rakiplerinizin nerede reklam yayınladığını ve tüm platformlardaki aktif reklam sayısını görüntülemenizi sağlıyor.
  • JotForm, 1 Nisan günü yaptığı lansmanda Bluetooth ile cihazlarınıza bağlanabilen, su geçirmez özellikli The Table’ı duyurdu. Reimagine Your Workspace sloganına sahip ürün, üretkenliğinizi artırmayı amaçlıyor.

Yatırım

Ankara merkezli mobil oyun girişimi Champy Games, tohum yatırım aldı. Mehmet Can Ertüzün ve Ahmet Efe Erkal’ın kurduğu Champy Games, hyper casual tarzı oyunlar geliştirmeyi hedefliyor.

İş ilanları

Test Invite – Kıdemli Yazılım Geliştirme Uzmanı

Champy Games – Unity Developer

Yayında olan tüm iş ilanlarını buradan görüntüleyebilirsiniz.

Sıfırdan Globale Fırsatları

Sıfırdan Globale fırsatlarını buradan görüntüleyebilirsiniz.

Podcast Yayınlarımız 

Sıfırdan Etsy – #02 Etsy Mağazası Nasıl Açılır?

Sıfırdan Etsy serisinin ikinci bölümünde Elmira Art kurucusu Habibe Irmak Engün ile Etsy mağazasının nasıl açıldığını Etsy paneli üzerinden anlatmaya çalıştık.

Sıfırdan Mobil Uygulama Geliştirme – 5 Bağımsız Mobil Geliştiricilik: Artı & Eksileri

Sıfırdan Mobil Uygulama Geliştirme Serisi’nin 5. Bölümü’nde ClubHouse’da Görkem Çağlar Sayan ile bağımsız geliştirici olmanın güzel yanlarını ve getirdiği zorlukları konuştuk.

Bölümden konu başlıkları:

– Atlas English’ten güncellemeler: Türkiye’de bir kez daha günün uygulaması oldu!

– Görkem’in savunma sanayiinden bağımsız geliştiriciliğe geçiş hikayesi

– Bağımsız geliştiriciliğe geçtikten sonra edindiği deneyimler

– Bağımsız geliştiriciliğin olumlu ve olumsuz yanları

– Dinleyicilerin yorum ve soruları

Destekçilerimiz 

Burada bireysel veya kurumsal destekçi olarak yer almak isterseniz, bize buradan destek verebilirsiniz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments