Herkese selamlar,

Sıfırdan Globale Bülten, bu sayısıyla 1. yaşına giriyor! 1 yıl içerisinde yayınladığımız 26 bültende dijital ihracata dair ülkemizde yaşanan gelişmeleri aktarmaya çalıştık. Bültenlerimizin ortalama açılma oranı 32.06% oldu. Sizlerle paylaştığımız bültenlerde bahsettiğimiz konular ise şunlardı:

Ekibimizden Umutcan kedilerine dijital ihracat bültenimizden bahsediyor.

Bültenimize gelen, içimizi ısıtan bazı yorumlar:

Güncel çalışmalarımız/planlarımız neler?

Sıfırdan Globale Bülten’e abone olan 2.222 okuyucumuza bu yolculukta bize eşlik ettikleri için teşekkür ederiz. Haydi gelin hep birlikte 2 haftalık dijital ihracat gelişmelerine geçelim. 

AJANDA 📙

Online Haberler

  1. Hızlı büyüyen şirketler için self servis mobil reklam aracı App Samurai, San Francisco’s Top 101 Mobile Companies arasında gösterildi. Değerlendirmeler inovasyon, büyüme, yönetim ve toplumsal etki gibi başlıklar altında yapıldı. 101 şirket arasında Türkiye’den Kunduz; dünyadan Airbnb, Mixpanel, Uber ve Clubhouse da bulunuyor.

2. Instagram ve Snapchat’in sağladığı “hikayeler”e benzer şekilde, farklı uygulamalar içinde etkileşimli, kısa ve akılda kalıcı içerikler oluşturulmasını sağlayan kullanıcı etkileşim platformu Storyly, Ecom World Konferansı’nda yer aldı

3. Getir, Barcelona merkezli anında teslimat hizmeti olan Blok’u satın aldı. Madrid ve Milano’da da şubeleri bulunan şirketin satın alımının ardından Getir, İngiltere’nin ardından İspanya ve İtalya’da da hizmet vermeye başlayacak. Ek olarak, hedefleri arasında Portekiz de olan Blok’un satın alımıyla Getir’in önümüzdeki dönemlerde Portekiz’de de hizmete başlayacağı söyleniyor

4. Dream Games, aldığı $155 milyon yatırımla $1 milyar değerlemeye ulaştı ve Peak Games ile Getir’in ardından Türkiye’nin 3. unicornu oldu. Oyun şirketi, yayınladığı bulmaca türündeki Royal Match oyunu ile birlikte 3 ayda ABD, Birleşik Krallık ve Almanya’da en çok gelir elde eden 20 oyun arasında yer aldı

5. Geliştiriciler ve işletmeler için mikro hizmetler oluşturmaya odaklanan Restpack firmasının Kurucu Ortağı Arsen Nurmagomedov, firmanın Micro Acquire aracılığıyla komisyonsuz ve aracısız şekilde exit olduğunu duyurdu. 

Micro Acquire Nedir?

Girişiminizi Satabileceğiniz Platformlara Alternatifler

Flippa:

FE International:

Lansman 1

iOS, Android, React Native ve Flutter için mobil uygulamaların entegrasyonu, gelliştirmelerin canlıya alınması ve testi için otomatikleştirilmiş mobil DevOps platformu sunan Appcircle, Product Hunt’taki lansmanında günü üçüncülükle tamamladı.

Lansman 2 

Notion & Miro’daki doğru stratejiler ve araçlarla başlangıç ​​aşamasındaki startup ​​fikirlerini doğrulamanıza yardımcı olan Inodash, Product Hunt’ta lansman gerçekleştirdi ve günü 350 upvote, 100’ün üzerinde global üyeyle bitirdi.

İş ve Staj İlanları

ScaleX VenturesHead of Finance and Operations

VagonMarketing & Growth Lead

Evreka – Mobile Developer

Yayında olan diğer tüm iş ilanları bu linke tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.  

Podcast Bölümleri

123 – Çalışanlarına $600,000 İkramiye Dağıtan Alictus CEO’su Emre Taş

Sıfırdan Globale Podcasti’nin 123. bölümünde hyper-casual oyunlar geliştirip yayınlayan Alictus’un Kurucu Ortağı Emre Taş ile oluşturdukları şirket kültürünü ve ekibe dağıttıkları $600 bin ödülü konuştuk.

Sıfırdan Mobil Uygulama Geliştirme – #11 Tek ya da Çok Sayıda Uygulama Geliştirmek

Sıfırdan Mobil Uygulama Geliştirme serisinin 11. bölümünde, bağımsız mobil geliştiriciler ve küçük mobil uygulama ekiplerinin tek bir uygulamayı büyütmek ile farklı farklı uygulamalar geliştirip bunları yönetmek arasında nasıl tercihlerde bulunduğunu konuştuk.

Sıfırdan Globale Fırsatları

Sıfırdan Globale fırsatlarını buradan görüntüleyebilirsiniz.

Destekçilerimiz

Bireysel veya kurumsal destekçi olarak bize destek vermek isterseniz buradan sayfamıza ulaşabilirsiniz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments