#29 – Güzel Şeyler De Oluyor

3 Eylül 2021

Herkese selamlar, 

Sıfırdan Globale Podcast Bölümleri – Güzel Şeyler De Oluyor adlı e-kitabımızın ilk 15 yazılım bölümünü takdirinize sunuyoruz. Kitabımızı buraya tıklayarak indirebilirsiniz. 

Kitap, umarız ki tüm okuyucularına ilham olur. Mobil, freelance, ihracat hizmetleri, pazar yerleri gibi bölümleri de yayınladığımızda size haber veriyor olacağız.

Kitabımızın daha fazla kişiye ulaşması için bize destek olmak isterseniz, bu tweeti RT edebilirsiniz

📙 AJANDA  

  • Juphy İlk 10’da!
  • ABD’de En Çok İndirilen Oyun Panteon’dan
  • SuperMassive Blaze, Berlin’e Uçuyor
  • Pivony, En İnovatif 13 Arasında!
  • Estonya’nın Gerçekliği: V Sight
  • RADAAR’ın AppSumo LTD Sonuçları
  • İhracatta Müşteri Bulmanın 21 Yöntemi 
  • E-Commerce Cheklist
  • Paralimpik Başarılarımız 

Online Haberler

Juphy İlk 10’da

Sosyal medya yönetim aracı Juphy, G2’nun ‘’Easiest To Use Social Customer Service Software’’ listesinde ilk 10’a girdi. Firmanın Kurucu Ortağı Osman Erdi Balcıoğlu, haberi Linkedin hesabından duyurdu. 

ABD’de En Çok İndirilen Oyun Panteon’dan

100 Mystery Buttons oyununun geliştiricisi Panteon, ABD’de en fazla indirilen oyunlar kategorisinde 1. sırada yer aldı. Firmanın yönetim kurulu üyesi ve Teknasyon Kurucu Ortağı Mustafa Vardalı, haberi Linkedin’de paylaştı.

SuperMassive Blaze, Berlin’e Uçuyor

Yerli e-spor takımı SuperMassive Blaze, dünyanın en iyi Valorant takımlarının yarışacağı VCT Master’ta yer alacak. Eylül ayında gerçekleşecek turnuvaya dair tüm detaylar burada.

Pivony, En Inovatif 13’te!

İngiliz medya kuruluşu Data Magazine, Semrush ve Crunchbase verilerine göre yaptığı değerlendirmede, Delaware’deki en yenilikçi 13 business intelligence (iş zekası) girişimi arasında Pivony’i de gösterdi.

Estonya’nın Gerçekliği: V Sight

Endüstriyel artırılmış gerçeklik platformu V Sight, 51 ülkeden 330 girişimin katıldığı STARTUp Pitching’te €250.000’luk yatırım ödülünü kazandı

RADAAR’ın AppSumo LTD Sonuçları

RADAAR Kurucu Ortağı Mustafa Ercan Zırh, AppSumo üzerinde 120 gün önce başlattıkları LTD kampanyasının sonuçlarını açıkladı. Buna göre firma, 4261 kod satarak $123 bin dolar net gelir elde etti. 

Mustafa Ercan Zırh ile AppSumo kampanya süreçlerini konuştuğumuz podcast bölümü için buraya.

İhracatta Müşteri Bulmanın 21 Yöntemi

Expinno firmasının Kurucu Ortağı ve CEO’su Mustafa Arda Uzun, ihracata başlamak için müşteri bulmaya dair bir kitap çıkardı. İhracat için müşteri bulmanın tüm yönlerini içeren kitabı buraya giderek inceleyebilirsiniz.

Offline Haberler

Paralimpik Başarılarımız 

2021 Tokyo Paralimpik Oyunları’nda masa tenisi tek erkeklerde Abdullah Öztürk, altın madalya kazandı. Finalde Güney Koreli rakibi Kim Young-Gun’u 3-1 mağlup eden Öztürk, Türkiye’ye Paralimpik Oyunları’nda tarihinin 2. altın madalyasını getirmiş oldu.

Öte yandan kadınlar 50 metre sırtüstü S5 kategorisinde 17 yaşındaki Sevilay Öztürk bronz madalya kazanırken; okçulukta erkekler makaralı yay W1 kategorisinde Nihat Türkmenoğlu gümüş madalya, Bahattin Hekimoğlu ise bronz madalyayı aldı. Sporcularımızı tebrik ediyoruz!

Lansman

Yaratıcı topluluğu Komünite’nin fonladığı ilk ürünün lansmanı Product Hunt üzerinde yapıldı. Ürün, info product (bilgi sunan ürün) olarak nitelendirilebilecek bir kategoride, 200’ün üzerinde e-ticaret aracının Notion üzerinde bir araya gelmesiyle oluşturuldu.

İş İlanları

Panteon – Playable Ads Developer

Gram Games – Product Manager

MechSoft – Front End Web Developer

Yayında olan tüm iş ilanlarını buraya giderek görüntüleyebilirsiniz.

Not: Bültenimizde ve tablomuzda yer almasını istediğiniz iş ilanları için şu formu doldurabilirsiniz.

Sıfırdan Globale Fırsatları

Tüm Sıfırdan Globale fırsatlarını buradan görüntüleyebilirsiniz.

Podcast Bölümleri

127 – Telefon Numaralarını Bir URL’ye Dönüştüren 11Sight’ın Hikayesi

Sıfırdan Globale podcastinin 127. bölümünde şimdiye kadar 2 adet girişim kurup, bu girişimleri sattıktan sonra 3. girişimi olan 11Sight’ın Kurucu Ortağı ve CEO’su olan Aleks Göllü ile kendi hikayesini ve yeni girişimini konuştuk.

Mükellef İle Globale Açılın #01 – Yurt Dışında Şirket Kurma Süreçleri

Mükellef İle Globale Açılın serisinin ilk bölümünde Mükellef’in Global İş Geliştirme Müdürü Ardıç Dağ ile yurt dışında şirket açma süreçleri ile ilgili bir sohbet gerçekleştirdik.

128 – Evreka CEO’su Umutcan Duman ile Yeni Pazarlara Açılma

Evreka CEO’su Umutcan Duman ile son 6 ayda ürün ve pazarda yaşanan gelişmeler ile açıldıkları yeni pazarları konuştuk.

Destekçilerimiz

Bireysel veya kurumsal destekçi olarak bize destek vermek isterseniz buradan sayfamıza ulaşabilirsiniz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments