Notion Nedir?

Hem internet sitesi hem de uygulaması olan bu platforma, yazılar, görseller ve sesli içerikler ekleyip düzenleyebilir, oluşturduğunuz her sayfayı başka kişilerle paylaşabilir, ortak çalışma sayfaları hazırlayabilir, takvimler ve tablolar oluşturabilir ve kendi internet sitenizi oluşturabilirsiniz.

İçindekiler:

Notion Ücretsiz midir?

Notion tamamiyle ücretsiz olmakla beraber üç farklı ücretli pakete de sahip. Eğer Notion’u profesyonel olarak kullanıyorsanız ayda $4, eğer ekibinizle beraber kullanacaksanız kullanıcı başına 8 dolardan başlayan fiyatlı paketlerden birini seçebilirsiniz. Bu paketlerin farkı beraber kullanacak kişi sayısı, bulut kapasitesi gibi değişkenlerdir.

Notion Üzerinden Nasıl Site Açılır?

notion.com üzerinden veya uygulamasını indirip herhangi bir yazılım bilgisine sahip olmadan ücretsiz bir şekilde üye olabilirsiniz.

notion

Hesabınızı oluşturduktan sonra yapacağınız tek şey Notion’un size sunduğu binlerce template üzerinden sayfalarınızı oluşturmak.

https://www.notion.so/help/guides üzerinden de Notion ekibi size siteyi nasıl kullanacağınıza dair yazılar paylaşmış.

Ayrıca Barış Özcan, Notion’ın ne olduğu ve nasıl kullanıldığı hakkında video paylaşmıştır.

Notion İle Ne Tarz Siteler Açılabilir?

Notion üzerinden hemen hemen her şey üzerine site açabilirsiniz çünkü bu platform size her şey hakkında yazıp, kendinize göre sayfanızı kişiselleştirmeniz için büyük bir alan sunuyor.

Notion Özellikleri

 • Ücretsiz 1000 blok oluşturabilirsiniz.
 • Template oluşturup satabilirsiniz.
 • Zapier, Drive, Figma gibi uygulamalar ile entegre edebilirsiniz.
 • Sahip olduğunuz ücretli/ücretsiz pakete göre kişiselleştirdiğiniz sayfanızı ister bağlantı linkiyle isterseniz de e-posta adresleriyle paylaşabilirsiniz.
 • Ortak çalışma alanları oluşturabilirsiniz.
 • Sayfanızı paylaştığınız kişileri düzenleyen, yorum yapabilen ve sadece görüntüleyen olarak belirleyebilirsiniz.
 • Görsel, pdf, word dosyası gibi her türlü dosyayı ekleyebilirsiniz.
 • Kullanım amaçlarına göre bölümlere ayrılmış templateler, size hazırlanmış bir şekilde geliyor. Siz sadece içini dolduruyorsunuz.
notion template
 • Templateleriniz içinde birbirine link verebilirsiniz.
 • Dahili ve harici linkleri kolaylıkla ekleyebilirsiniz.
 • Tek bir sayfa içinde yapılacaklar listesi, takvim ve dökümana yer verebilirsiniz. Yani sayfanızın içine ne koyacağınızı siz belirliyorsunuz, platform hiçbir şekilde size bir kısıtlama getirmiyor.
 • Hazırladığınız yapılacaklar listesi üzerinden ekip arkadaşlarınızın işlerini yazabilir, deadline koyabilirsiniz. Böylelikle ekip içindeki herkesin yapacağı işler tek bir takvim üzerinde gözüküyor.

 • Super uygulaması ile entegre ederek hiçbir yazılım bilgisine sahip olmadan SEO ve daha fazla eklentisi olan siteler inşa edebilirsiniz. Mesela Levent aşağıdaki siteyi bu şekilde oluşturdu.
 • Carrd platformuna kıyasla daha minimalist bir landing page oluşturmak istiyorsanız, Notion üzerinden oluşturabilirsiniz.


İçerik üretmek için kullanabileceğiniz ücretsiz siteler hakkında daha fazla bilgi almak için hazırladığımız videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Paylaş:

Twitter
LinkedIn
Facebook
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
2 Haftalık E-Bülten

E-Bültenimize
Abone Olun!

Online dünya hakkında fikir sahibi olmak için bültenimize abone olabilirsiniz.

Sosyal Medya Hesaplarımız

En Son Yazılar

En Son Yazılar

Ataberk Özaydın – Elini Kirletenler

Seni tanıyabilir miyiz? Lise eğitimimin başından itibaren farklı girişimcilik yarışmalarına(t_MBA, TÜBİTAK, WOW+ vb.) katıldım. Bunların pek çoğunda dereceler elde ettim ve ödülleri alarak yurt dışında

İlayda Küçükafacan – Elini Kirletenler

Seni Tanıyabilir Miyiz? Ben İlayda, bir öğren(i)ciyim! Değer yaratmanın ve hayatlara dokunmanın hayatın amacı olduğunu düşünüyorum. Bu sebeple beni sürekli bir şeylerle uğraşırken bulabilirsiniz, çünkü

Ceren Esin Can – Elini Kirletenler

Seni tanıyabilir miyiz? Merhabalar, ismim Ceren, 25 yaşında bir girişimciyim. Koç Üniversitesi’nde İşletme bitirdikten sonra E-ticaret alanında kendimi geliştirip yazılım sektöründe tecrübe kazanırken kendi markam

Elif Damla Karakolcu – Elini Kirletenler

Seni tanıyabilir miyiz? Ben Damla benim hikayem Anadolu Lisesi’nden özel liseye geçmem ile başladı diyebilirim. Sınıf belirleme sınavıyla özel derece sınıfına girdim. Kendime o zamana

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x