Notion Nedir?

Hem internet sitesi hem de uygulaması olan bu platforma, yazılar, görseller ve sesli içerikler ekleyip düzenleyebilir, oluşturduğunuz her sayfayı başka kişilerle paylaşabilir, ortak çalışma sayfaları hazırlayabilir, takvimler ve tablolar oluşturabilir ve kendi internet sitenizi oluşturabilirsiniz.

İçindekiler:

Notion Ücretsiz midir?

Notion tamamiyle ücretsiz olmakla beraber üç farklı ücretli pakete de sahip. Eğer Notion’u profesyonel olarak kullanıyorsanız ayda $4, eğer ekibinizle beraber kullanacaksanız kullanıcı başına 8 dolardan başlayan fiyatlı paketlerden birini seçebilirsiniz. Bu paketlerin farkı beraber kullanacak kişi sayısı, bulut kapasitesi gibi değişkenlerdir.

Notion Üzerinden Nasıl Site Açılır?

notion.com üzerinden veya uygulamasını indirip herhangi bir yazılım bilgisine sahip olmadan ücretsiz bir şekilde üye olabilirsiniz.

notion

Hesabınızı oluşturduktan sonra yapacağınız tek şey Notion’un size sunduğu binlerce template üzerinden sayfalarınızı oluşturmak.

https://www.notion.so/help/guides üzerinden de Notion ekibi size siteyi nasıl kullanacağınıza dair yazılar paylaşmış.

Ayrıca Barış Özcan, Notion’ın ne olduğu ve nasıl kullanıldığı hakkında video paylaşmıştır.

Notion İle Ne Tarz Siteler Açılabilir?

Notion üzerinden hemen hemen her şey üzerine site açabilirsiniz çünkü bu platform size her şey hakkında yazıp, kendinize göre sayfanızı kişiselleştirmeniz için büyük bir alan sunuyor.

Notion Özellikleri

 • Ücretsiz 1000 blok oluşturabilirsiniz.
 • Template oluşturup satabilirsiniz.
 • Zapier, Drive, Figma gibi uygulamalar ile entegre edebilirsiniz.
 • Sahip olduğunuz ücretli/ücretsiz pakete göre kişiselleştirdiğiniz sayfanızı ister bağlantı linkiyle isterseniz de e-posta adresleriyle paylaşabilirsiniz.
 • Ortak çalışma alanları oluşturabilirsiniz.
 • Sayfanızı paylaştığınız kişileri düzenleyen, yorum yapabilen ve sadece görüntüleyen olarak belirleyebilirsiniz.
 • Görsel, pdf, word dosyası gibi her türlü dosyayı ekleyebilirsiniz.
 • Kullanım amaçlarına göre bölümlere ayrılmış templateler, size hazırlanmış bir şekilde geliyor. Siz sadece içini dolduruyorsunuz.
notion template
 • Templateleriniz içinde birbirine link verebilirsiniz.
 • Dahili ve harici linkleri kolaylıkla ekleyebilirsiniz.
 • Tek bir sayfa içinde yapılacaklar listesi, takvim ve dökümana yer verebilirsiniz. Yani sayfanızın içine ne koyacağınızı siz belirliyorsunuz, platform hiçbir şekilde size bir kısıtlama getirmiyor.
 • Hazırladığınız yapılacaklar listesi üzerinden ekip arkadaşlarınızın işlerini yazabilir, deadline koyabilirsiniz. Böylelikle ekip içindeki herkesin yapacağı işler tek bir takvim üzerinde gözüküyor.

 • Super uygulaması ile entegre ederek hiçbir yazılım bilgisine sahip olmadan SEO ve daha fazla eklentisi olan siteler inşa edebilirsiniz. Mesela Levent aşağıdaki siteyi bu şekilde oluşturdu.
 • Carrd platformuna kıyasla daha minimalist bir landing page oluşturmak istiyorsanız, Notion üzerinden oluşturabilirsiniz.


İçerik üretmek için kullanabileceğiniz ücretsiz siteler hakkında daha fazla bilgi almak için hazırladığımız videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Paylaş:

Twitter
LinkedIn
Facebook
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
2 Haftalık E-Bülten

E-Bültenimize
Abone Olun!

Online dünya hakkında fikir sahibi olmak için bültenimize abone olabilirsiniz.

Sosyal Medya Hesaplarımız

En Son Yazılar

En Son Yazılar

Midjourney Nedir?

Dijital dünyada tasarıma getirilen yepyeni bir boyut Midjourney. En basit tanımıyla; oluşturacağınız metinleri görsele çeviren bir yapay zeka uygulaması. Hayal ettiğiniz her şeyi metne dökebildiğiniz

Twitter’da Büyüme İpuçları

Dünyada 500 milyondan fazla, Türkiye’de ise 16 milyondan fazla kullanıcıya ev sahipliği yapan Twitter, işinizi veya ürününüzü pazarlamak için mükemmel bir araçtır. Fakat milyonlarca kullanıcı

ChatGPT Nedir, Nasıl Kullanılır?

ChatGPT, OpenAI tarafından geliştirilen son teknoloji ürünü bir dil modeli. Bir yapay zeka dil modeli olarak ChatGPT, insan benzeri metin yanıtlarını anlamak ve üretmek için

Figma Nedir

Figma, kullanıcı arayüzleri (UI), kullanıcı deneyimi (UX) tasarımları ve etkileşimli prototipler oluşturmak için kullanılan bulut tabanlı bir tasarım ve prototipleme aracı. Tasarımcılar ve geliştiriciler gerçek

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x