Görsel İçerikler İçin Kullanılabilecek Araçlar

Her içeriğin tasarlanma, hazırlanma ve pazarlama aşamalarında size yardımcı olabilecek birçok araç ve program vardır. Teknolojinin ilerlemesi ile bu araçların içine yapay zeka (Artificial Intelligence) araçları da girdi. Bu yazımızda görsel içerikler için işinize yarayabilecek araçları listeledik.

İçindekiler:

  1. Hitfilm
  2. Descript
  3. VSDC Free Video Editor
  4. Munch
  5. DaVinci Resolve
  6. Veed.io
  7. Papercup

Hitfilm

görsel içerikler

Hitfilm, profesyonel ve ücretsiz bir video düzenleme aracı. Türkçe dil desteği olmasa da kolay arayüzü ve size yardımcı olacak profesyoneller ile bu eksikliğini kapatıyor. Hitfilm ile saniyeler içinde videonuzu editleyebilir, renk ayarlaması yapabilir, elinizde olan ses ile birleştirebilir ve metin ekleyebilirsiniz.

Descript

Descript ücretsiz olarak da kullanabileceğiniz bir yapay zeka aracı. Bu araç, videonuzu editleyebileceği gibi, videonuzu sese dönüştürebilir, sesinizi ve ekranınızı kaydedebilir, ve stok sitelerinden konunuzla alakalı görsel ve tema sunabilir. Araç, aynı zamanda podcast yapmak için kullanılabilir.

VSDC Free Video Editor

görsel içerikler

Ücretsiz ve Türkçe dil desteğine sahip olan VSDC Free Video Editor, mümkün olan en düşük sistem gereksinimleri ile çalışır. Videonuzu editleyebildiği gibi, size filtreler ve efektler sunar, renk düzenlemesi yapabilir ve yeşil ekranı kaldırmak için Güçlü Chroma Key aracına sahip.

Munch

Munch, videonuzdan en yüksek verimi almanızı sağlayan bir yapay zeka aracı. Araç, videonuzdaki parçaları kırpabilir, metin ve çevirilerini koyabilir, videonuzun içeriğini analiz edebilir ve kullanılacak etiketlere ve platformlara karar verebilir. Munch’un teknikleriyle videonuz trend olabilir ve çok sayıda görüntülenebilir. Munch, size ücretsiz deneme sunmasının ardından sizden aylık $49 ücret talep eder.

DaVinci Resolve

görsel içerikler

DaVinci Resolve, görsel içerikler için kullanabileceğiniz en profesyonel araçlardan biri olabilir. Türkçe dil desteği sağlayan ve ücretsiz olan bu aracı indirdikten sonra videonuzun üstünde yapabilecekleriniz sınırı yok. Arayüzünü ‘sayfalara’ bölen DaVinci Resolve, bu sayfaların içinde size videonuzu düzenleme, kurgulama, renk düzeltme, görsel efekt oluşturma, ses düzenleme ve kliplerinizi senkronize etmenize alan sağlar.

Veed.io

Veed.io, video pazarlama için en kapsamlı yapay zeka araçlarından biri olabilir. Aracın 4 ürünü vardır; düzenleyici, ekran kaydedici, canlı yayın ve altyazılar. Bu 4 ürün ile ses, görüntü ve metinleri videoya dönüştürebilir, ekran ve ses kaydı yapabilir, videonuzu TikTok veya Reels videolarına çevirebilir, altyazı veya transkript ekleyebilirsiniz.

Papercup

Papercup, çeşitli dillerde hem ses hem de altyazı olarak dublaj yapan bir yapay zeka aracıdır. Birçok haber kanalı tarafından kullanıldığı için çeviri söz konusu olduğunda araç çok verimlidir.

Bu yazımızda ses kaydeden veya podcast tarafında size yardımcı olabilecek araçlar olsa da podcastin ne olduğu ve podcast kaydederken kullanabileceğiniz araçlar hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak için bu yazımıza göz atabilirsiniz:

https://sifirdanglobale.com/blog/podcast-nedir/

Paylaş:

Twitter
LinkedIn
Facebook
5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
2 Haftalık E-Bülten

E-Bültenimize
Abone Olun!

Online dünya hakkında fikir sahibi olmak için bültenimize abone olabilirsiniz.

Sosyal Medya Hesaplarımız

En Son Yazılar

En Son Yazılar

Midjourney Nedir?

Dijital dünyada tasarıma getirilen yepyeni bir boyut Midjourney. En basit tanımıyla; oluşturacağınız metinleri görsele çeviren bir yapay zeka uygulaması. Hayal ettiğiniz her şeyi metne dökebildiğiniz

Twitter’da Büyüme İpuçları

Dünyada 500 milyondan fazla, Türkiye’de ise 16 milyondan fazla kullanıcıya ev sahipliği yapan Twitter, işinizi veya ürününüzü pazarlamak için mükemmel bir araçtır. Fakat milyonlarca kullanıcı

ChatGPT Nedir, Nasıl Kullanılır?

ChatGPT, OpenAI tarafından geliştirilen son teknoloji ürünü bir dil modeli. Bir yapay zeka dil modeli olarak ChatGPT, insan benzeri metin yanıtlarını anlamak ve üretmek için

Figma Nedir

Figma, kullanıcı arayüzleri (UI), kullanıcı deneyimi (UX) tasarımları ve etkileşimli prototipler oluşturmak için kullanılan bulut tabanlı bir tasarım ve prototipleme aracı. Tasarımcılar ve geliştiriciler gerçek

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x