Ceren Esin Can – Elini Kirletenler

Seni tanıyabilir miyiz?

Merhabalar, ismim Ceren, 25 yaşında bir girişimciyim. Koç Üniversitesi’nde İşletme bitirdikten sonra E-ticaret alanında kendimi geliştirip yazılım sektöründe tecrübe kazanırken kendi markam Nolana’yı kurmaya karar verdim. Şimdi de Londra’da girişimcilik üzerine master yaparken markamı büyütmek için çalışıyorum. Tabi aynı zamanda Tiktokerım. İşim için başlayıp sonra çok sevdiğimi fark ettim, o yüzden içerik üretmeye de zaman ayırıyorum.

Neden elini kirleterek Nolana’yı kurdun?

Kendime ait bir şirket kurarak vizyonumu ürünleştirmek için diyebilirim. 

Cilt bakımı üzerinden bir girişim kurmak nasıl aklına geldi, neden bu alanda çalışmayı seçtin?

Cilt bakımı sektörü Çankırı’dan gelen bir kil ile başladı. Kil ile ilgili yaptığım pazar araştırmasında pazarda açık bir alan olduğunu görüp AR-GE’ye başladık.

Elini kirletmiş olduğun projenin hikayesi?

Nolana Türkiye’de bulunması zor olan ürünleri etik ve vegan bir şekilde üretip şık ambalajlarla kullanıcıya ulaştırma amacı güden bir şeffaf marka. 

Hangi kanallar üzerinden satış yapıyorsun?

Kendi sitemiz, Eczaneler, Trendyol ve Amazon temel olmak üzere bir sürü pazar yerinde satış yapıyoruz.

Müşteri kitleni sen mi inşa ettin yoksa pazaryerleri üzerinden mi geliyor?

İlk başta tamamen Tiktok’ta markanın yolculuğunu şeffaf bir şekilde anlattığımız için tercih edildik. Şimdi Trendyol yorumlarının artması ile o şekilde de denemek isteyen oluyor.

Başlamadan önce ne tarz zorluklar yaşadın?

Başlamadan önce başarısız olunca rezil olacağım zorluğu yaşadım. Geri kalan konuları, planlamayı zaten işletme eğitimim sayesinde kolayca yaptım ama mental engelleri aşmak daha zor olabiliyor bazen.

Etsy ve Amazon üzerinden yaptığın satışlar sana nasıl deneyimler kazandırdı?

Pazar yerleri etkili yaratıcı olunması gerekirken hem de operasyonun iyi yönetilmesi gereken bir alan. Sonrasında da çıkan datayı iyi incelemeniz gereken bir alan bu sebeple çok yönlü bir şekilde gelişmeniz gerekiyor. Tüm bunları yönetebilmeyi öğrendim diyebilirim.

Youtube üzerinden içerik üretmeye nasıl karar verdin?

Bildiğim şeyleri paylaşma amacı ile içerik üretmeye başlamıştım zaten. Youtube üzerinde, Tiktok’a göre daha uzun bilgi verebileceğim için içerik üretmeye başladım. 

Yaşadığın sürecin sana neler kattığını düşünüyorsun?

Sektör ile ilgili öğrendiğim teknik konular dışında kendim ile ilgili de çok şey öğrendim. Yüksek baskı ve sorumluluk altında çalıştığımda hangi alanlarda iyi/kötü olduğum çok belirgin olmaya başladı.

İletişim Bilgileri:

Instagram: @misscerencan 

Linkedin: https://www.linkedin.com/in/ceren-esin-can-637272106/

Email: ceren@nolana.co

Elini Kirlettiğin Projenin Bilgileri: @nolana.co 

Paylaş:

Twitter
LinkedIn
Facebook
5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
2 Haftalık E-Bülten

E-Bültenimize
Abone Olun!

Online dünya hakkında fikir sahibi olmak için bültenimize abone olabilirsiniz.

Sosyal Medya Hesaplarımız

En Son Yazılar

En Son Yazılar

Yağmur Delan – Elini Kirletenler

Seni tanıyabilir miyiz? Tabii ki, ben Yağmur. 22 yaşında bir içerik yazarıyım. Haziran ayında Akdeniz Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldum, aynı zamanda

Ayça Yontgan – Elini Kirletenler

Seni tanıyabilir miyiz? Merhabalar, ben Ayça Yontgan. Dokuz Eylül Üniversitesi Karşılaştırmalı Edebiyat bölümü 4.sınıf öğrencisiyim. En büyük hayalim akademisyen olmak olduğu için üniversite hayatımın ilk

Öznur Koçak – Elini Kirletenler

Seni tanıyabilir miyiz? Herkese selam ben Öznur. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesinde, Türkçe İktisat 3.sınıf öğrencisiyim. Girişimci ruhu yüksek olan bir insanım. Bulunduğum bazı platformlar beni

Yekta Pektaş – Metin Yıldız – Elini Kirletenler

Sizi tanıyabilir miyiz? Yekta Pektaş, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde Ekonometri eğitimi aldı. Üniversite yıllarının başında “Startup Ekosistemi” ile tanışarak çeşitli toplulukların kurulması ve “Startup Odaklı”

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x